Hubnutí

Zapomeňte na hladovku
Ĺ˝ádné hladovění! Pravidelný 5x denní příjem malého množství jídla, to je jasně dané pravidlo. Zvyšte poměr kvalitních bílkovin ve vašem jídelníčku. Musíte sice jíst hodně zeleniny, ale pouze po zelenině by jste měli opravdu velký hlad. Tím varuji před dietami typu €žTukožroutská polévka€ś. Sacharidy konzumujte ráno, bílkoviny + zeleninu odpoledne a navečer. To má své opodstatnění ve vztahu k spotřebě cukru a jeho případnému ukládání v době neaktivity €“ tedy přes noc. Zapomeňte na diety, často požívané například kulturisty €“ tzv. €žSacharidové vlny€ś. Při těchto dietách musíte v některých dnech velmi omezovat příjem bílkovin ve prospěch sacharidů a naopak u jiných zas velmi drasticky omezovat příjem veškerých potravin. Krátkodobě skutečně fungují, musíte však zvládnout boj se slabostí a nesmírnou podrážděností. To nikomu nedoporučuji, výsledkem u nezkušených bude spíše noční nájezd na ledničku a nepříjemný pocit z vlastního selhání, nikoliv dlouhodobá a trvalá změna, která jediná má smysl a o kterou vám musí jít.

 

Vzpomeňte si na pohyb
Cvičte, choďte, běhejte, jezděte na kole, venčete psa, uklízejte. Jakákoliv pohybová aktivita se počítá. 3x týdně 40-50 minut aerobní aktivity je ideální. Nahraďte pohodlnost novým zvykem €“ například místo výtahů schody.

 

Pijte
Až 3 l neslané vody €“ kvůli snížení obsahu ve vaší stravě vybírejte neperlivou vodu, vyhněte se napájení sycenými minerálkami.

 

Nevažte se, měřte se
Tuk je lehčí než svaly, pokud jste začali cvičit a zároveň držíte vhodnou dietu s dostatkem proteinů, bude v ideálním případě ubývat neaktivní hmota (tuk) a přibývat aktivní (svaly), vaše výsledky změříte lépe centimetry v pase.

 

Krémy na hubnutí
Na trhu existuje mnoho zeštíhlujících přípravků především na boj s celulitidou a ochablou kůží. Jejich použití má smysl při každodenní 10 minutové masáži, která podpoří návrat lymfy do uzlin (lymfatická masáž, lymfodrenáž) se současným dodržením zásad zdravé výživy a pravidelným cvičením.