Kruhy pod očima, otoky očí

Kruhy pod očima můžete mít po jedné probdělé noci, nebo delší dobu. Rozhodně Vám nesluší. Vašemu výrazu ubírají na svěžesti a mládí.

 

Pokud patříte mezi mladší ročníky, zamyslete se nad svou životosprávou a zdravotním stylem. Kruhy pod očima mohou prozrazovat skrytou nemoc, málo spánku, stress a nedostatek některých vitamínů, zejména vitamínu A, vliv špatného životního prostředí, nedostatek tekutin, nadužívání alkoholu a cigaret, případně nedostatečnou hydrataci pleti. Používejte speciální chladivé hydratační krémy a tyčinky určené pro minimalizaci kruhů pod očima. Většinou obsahují antioxidanty nebo retinol a nějakou hydratační složku.

 

Pokud patříte mezi starší dámy, nejspíš jde o běžný projev stárnutí - v očích a jejcih okolí se zapisují prožité strasti i radosti. Ale přesto si můžete zachovat svěžest. Kromě dodržování pitného režimu a spánku, zkuste používat speciální krémy s retinolem a kolagenem, které mohou zmírnit stárnutí pleti v okolí očí, tím že pomáhají jejímu zpevnění. Příčinou kruhů z důvodu stárnutí je ubývání tukové vrstvy v těchto místech. Kruhům pod očima napomůže v tomto případě většinou spíše krytí kvalitními korektory na kruhy pod očima a krémy pro oční okolí. Mají speciální složení, které jsou určeny pro citlivou pleť kolem očí, mají chladivé a zpevňující účinky. Pokud na oční okolí používáte běžný pleťový krém, možná že pleť v těchto místech zbytečně zatěžujete.

 

Otoky očí

Hromadění tekutiny v okolí očí má většinou alergický nebo zánětlivý původ. Může jít tedy o alergickou reakci nebo počínající nachlazení. Pokud jde o tukové váčky pod očima - ty jsou přirozeným projevem stárnutí očí. Jde o uvolněnou kůži a uvolněné svaly očních víček. Tyto váčky pod očima, zredukuje jedině plastická operace.