Mastná pleť

Mastný typ pleti je rozšířeným typem, za který může často nadměrná konzumace tuků a cukrů ve stravě. Mastná pleť nadměrně produkuje kožní maz. Oblasti maštění se někdy omezují na T-zónu (čelo, okolí nosu a úst), kde se také tvoří rozšířené póry se sklonem k zanícení, zatímco tváře mohou být sušší €“ potom hovoříme o smíšené pleti.

 

Základem je péče o mastnou pleť čištění pleti a používání kvalitních ošetřujících přípravků, které šetrně odstraňují mastnotu a uzavírají póry aniž by pleť. Nemalou úlohu hraje i výběr kvalitní dekorativní kosmetiky, nevhodně zvolené přípravky pleť zatíží a opět vyvolají nadprodukci mazu.

 

Důkladná a kvalitní péče napomůže udržet stav pleti a případný rozvoj akné pod kontrolou. Čištění nelze přehánět, k pleti se musíte chovat šetrně. Drhnutí levnými přípravky z drogerie je bohužel stále velmi rozšířený nešvar. Nejhorší je jakýkoliv pokus o vymačkávání pupínků a vřídků €“ místo se často zanítí a na pleti zůstanou jizvičky, které již není možné odstranit.

 

Velmi účinné jsou přípravky obsahující antibakteriální složky - olej z čajovníku €“ Tea Tree nebo výtažky Aloe Vera a jemné matující a hydratující přípravky, které nezanesou póry. Vhodné je také používání abrazivních přípravků (jemný peeling) pro odstranění odumřelých kožních buněk a balancujících masek pro obnovu pleťi.

 

Denně používejte: čistící emulzi/gel, pleťovou vodu a nemastné denní krémy

 

1-2x do týdne používejte: abrazivní gel/peeling pro odstranění kožních buněk, vhodnou pleťovou masku